TR
|
ENG
ANAMENU
Aydın'da Fabrika Yangını

 

 

13 Nisan 2013

Sabaha kadar devam eden yangında fabrika ile mobilya deposu yandı. Yangında milyonlarca liralık maddi hasar meydana gelirken yangını söndürme çalışmalarına katılan bazı itfaiyeciler aşırı dumana maruz kalmaları sonucu hastaneye kaldırıldı.

Yangın Aydın-İzmir yolu üzerinde bulunan eski Tekel tütün depolarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre özel bir firmaya ait kalorifer yakıtı üreten bir fabrikada gece henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangında kalorifer yakıtı üreten fabrika tamamen yandı. Çatısı da çöken fabrikadaki alevler daha sonra yanında bulunan Bülent Gündüz’e ait mobilya deposuna sıçradı. İtfaiye ekiplerinin tüm uğraşlarına rağmen alevler kısa sürede mobilya deposunu sardı.

Zaman zaman patlamaların da yaşandığı yangında, Aydın Belediyesi’ne ait itfaiye ekiplerine destek için İncirliova, Umurlu, Köşk ve çevre belediyelerin itfaiye ekipleri ve Orman Yangını Söndürme ekipleri de söndürme çalışmalarına katıldı. Zaman zaman alevlerin boyu yaklaşık 15 metreye yükselirken fabrika ve mobilya deposunun çatısı göçtü.

 

“ZEHİRLENEN İTFAİYECİLER HASTANEYE KALDIRILDI”

Gece başlayan ve sabah saatlerine kadar devam eden yangında, söndürme çalışmalarına katılan itfaiyeciler aşırı dumana maruz kalmaları nedeniyle fenalık geçirdiler. 112 Acil Servis ambulansının da hazır bekletildiği yangında fenalaşan itfaiyecilerin bir kısmı bir süre oksijen alıp kendilerine geldikten sonra yeniden söndürme çalışmalarına katıldı. Sabaha kadar devam eden yangında durumu kötüleşen iki itfaiyeci ise Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

Fabrika ve mobilya deposunun girişinin tek olması nedeniyle söndürme çalışmalarının daha hızlı ilerlemesi ve yangının diğer depolara sıçramaması için binanın arka tarafı da iş makinesi ile yıkılarak alevlere müdahale edildi.

Yangın sonucu fabrika ve mobilya deposu kül olurken, yangın nedeniyle milyonlarca liralık maddi hasar oluştuğu belirtildi. Yangını söndürmek için ekiplerin çalışması devam ediyor.

KAYNAK: Aydın (İHA)

 
TÜPAŞ 2013 TÜM HAKLARI SAKLIDIR
E-BÜLTEN